Študentská firma GYnius

Sme študentská firma založená v rámci voliteľného semináru na našej škole, Aplikovaná ekonómia. Všetko to začalo ako predmet v rozvrhu, pričom našou prácou sme sa vykryštalizovali na firmu v dnešnej podobe. Nechceli sme študentom ponúkať len klasické produkty a služby, ktoré má každý. Snažíme sa, za naše krátke pôsobenie, dokázať, že každý študent si zaslúži rovnaký prístup k informáciám, a že každý študent má možnosť na to excelovať. 

Za celé naše doterajšie pôsobenie, sme sa ako celá firma zblížili a nie sme už len spolužiaci, ale priatelia do každej situácie. Snažíme sa pôsobiť v každej oblasti, ako každá správna, moderná, a najmä úspešná firma. Dobrovoľníctvo, sociálne podnikanie, príležitostné produkty a služby, globálne produkty a služby... to je len krátky výber toho, v čom naša firma podniká. 

Fungujeme na princípe akciovej firmy. Naša firma má presne 87 akcionárov, ktorý majú právo rozhodovať o najzásadnejších otázkach týkajúcich sa firmy. Bez nich by ani tento projekt nevznikol.

Viac o projekte...

Nikdy sa nestalo, aby firmy boli v situácii, akou je táto globálna pandémia. A o to viacej sa snažíme, aby sa naše vízie vyplnili a študenti, naši priatelia a rovesníci, mohli naplno využívať svoj potenciál, talent a voľný čas.

Nie smie nič viac než hŕstka študentov s veľkými očami a obrovským snom. Veríme, že sny sa majú plniť a preto si aj TY na tejto stránke. Toto je ten plán, ktorý vznikol v hlave, pretavil sa do reality ale musí sa ďalej rozvíjať.

Je to teraz na nás a na vás... Ako podporiť tento projekt?

  • Nežiadame o nič viac, len podporu vo forme akéhokoľvek príspevku aký ťa len napadne, na akúkoľvek tému z učiva. Rozbehnime to spolu! Je to Zadarmo, a ani nevieš koľkým študentom môžeš pomôcť.

Mgr. Ľubica Tomková - koordinátorka projektu


Alebo to 0,01%, ktoré zastupuje učiteľov na našej platforme. Kde je práca, alebo iná povinnosť, tam je aj ona, no NIKDY nie bez úsmevu na tvári. Učiteľka nemeckého jazyka, s veľkým podnikateľským duchom a najmä sociálnym cítením. My ju však nepovažujeme len za učiteľku, ale právoplatnú členku firmy, jednu z nás, a najmä bijúce srdce nášho tímu. 


Poznávacie znamenie: Zoženie, vybaví, či pripraví aj nemožné.... Verte nám, to nie je žart!
 


Zastihnuteľnátomkova.lubica@gmail.com Adam Mochňák - prezident firmy GYnius


Možno má úsmev na tvári, ale nedajte sa oklamať! Prezident, ktorého slovo platí, pričom sa snaží dbať a na pohodu a názor kolegov z firmy. Nájdete ho väčšinou na doskách v divadle, alebo s telefónom pri uchu, keď rieši "dôležité" firemné záležitosti. Skutočný biznismen, alebo sa len tak tvári?


Poznávacie znamenie: Počujete zvuk? Tak je to na 90% Adam, zvyšných 10% už môže byť len raketa, vzlietajúca do vesmíru.

Zastihnuteľnýamochnak@gmail.com 


Barbora Jadvišová - hovorkyňa


Druhý najsilnejší hlas nášho kolektívu. Vždy keď má prezident iné povinnosti, zasiahne Baša. Jej pozitívna energia, kreativita a jasný postoj k danej problematike, neraz vyriešili nami položené otázky. My ju však vnímame aj ako hlavnú ambasadorku v oblasti ekológie a enviromentalistiky v našej firme. Predsa keď to nie je aspoň trocha planet-friendly, nemožeme s tým ísť na trh.


Poznávacie znamenie: ,, Niečo sa im nepozdáva? No počkajte, ja im dám, že nepozdáva, kde sú argumenty?" - Baša Jadvišová


Zastihnuteľná: barborka.jadvisova@gmail.com 

Lucia Slaninová - viceprezidentka marketingu


Našu Luciu asi nie je potrebné predstavovať. Okrem toho, že vystupuje ako verejne (známa) osoba, jej kreativita a zmysel pre reklamu sú neuveriteľné. Videli ste ikonky v sekcii úvod a naše logo? Tak za tie, a mnoho ďalších ilustrácií vďačíme našej Lucke. Jej zručnosti dokazuje každý deň, keď v tejto špecifickej situácii, ona a celé jej oddelenie prichádzajú s inovatívnymi nápadmi propagácie. Marketing je základ každej firmy, pričom sa všetci tešíme, že práve v tejto oblasti máme tak spoľahlivého človeka.


Poznávacie znamenie: Telefón je ako vzduch, vždy a všade prítomný... Telefón je skrátka priateľ.


Zastihnuteľná: lucia.slaninova@gmail.com 


Kristián Capko - viceprezident ľudských zdrojov


Keď ktokoľvek nepríde načas do práce, alebo má nadčasy, Kiko to má presne odmerané. Bez jeho bystrého oka a pohotových reakcií, by ani jeden z nás nemal prehľad o odpracovaných hodinách. Keď ho niekedy v škole neviete nájsť, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sedí za klavírom, z ktorého sa ozývajú tóny, ako od správneho virtuóza. Nedajte sa však oklamať dušou umelca, vedecký orientované obory má Kristián v malíčku.


Poznávacie znamenie: Ak nerozumiete v škole akémukoľvek predmetu, opýtajte sa Kika, lebo ten ho určite ovláda.


Zastihnuteľný:  krist.capko@gmail.com 

Anna Rabiková - viceprezidentka financií


Dôslednosť a zodpovednosť. Inak našu Aničku ani opísať nemôžeme. Veď predsa má na starosti všetky príjmy a výdavky firmy. Jedna vec je istá, nikdy v jej záznamoch nenájdete chybu, ale ak by ste našli, je to určite vaša chyba v čítaní. Anička a matematika to sú pre nás synonymá, no čísla nie sú jedinou vecou okolo ktorých sa točí. Tanečný parket a ľudový kroj, aj takto našu Aničku poznáme. 


Poznávacie znamenie: ,, Nie, nie, no nepozerajte na mňa tak, ja Vám bez faktúry tie peniaze nepošlem." - Anička Rabiková


Zastihnuteľná: rabikovaanna@gmail.com 

Tomáš Kožuško - viceprezident výroby

Ak si myslíte, že výroba v tejto dobe zaháľala, tak to ste na veľkom omyle. Pod vedením Tomáša, všetko napredovalo. Naše produkty sa aj vďaka jeho veleniu dostali včas k naším zákazníkom, v tej najvyššej možnej kvalite. Svoje oddelenie vedie s rozvahou a pokojom. Niekto by to nazval flegmatizmus, my to nazývame rozvaha. Tomáša poznáme aj ako mimoriadne talentovaného hudobníka. Všetko čo vie sa naučil sám... A gitara mu prirástla nielen k rukám, ale aj k srdcu.


Poznávacie znamenie: Vlasy anjela, no srdce rockera! 

Organizačná štruktúra študentskej firmy GYnius